Тернопільський міський центр творчості дітей та юнацтва – комплексний позашкільний навчальний заклад.

Один з найбільших відділів – відділ музично-естетичного виховання.

Мета – сформувати необхідні життєві компетенції громадянина, патріота, професіонала. Надати дітям повну базову освіту згідно типових програм.

Музично-естетичний відділ ЦТЮД м. Тернопіль

Завідувач відділом Підколодний Микола Вікторович.

Методист вищої категорії, відмінник освіти України  Ремез Галина Степанівна.

Режисер Тімошкіна Лідія Василівна.

Звукорежисер - заслужений діяч естрадного мистецтва України Бурміцький Борис Анатолійович.

Завідувачка лабораторією сценічного костюму Посипенко – Богуцька Тетяна Василівна

У відділі працює 15 творчих колективів, які навчаються за такими напрямками:

вокальний:

- народний театр пісні «Співаночка», керівник  відмінник освіти України Стельмащук Л. М.,  акомпаніатор Якушева О.М.

- зразковий театр  пісні «Мікст» керівник  заслужена артистка естрадного мистецтва України Бурміцька О. Т. ,  акомпаніатор заслужений діяч естрадного мистецтва України Бурміцький Б. А..

- зразкова дитяча хорова студія духовної пісні «Фантазія», керівник Дмитрук-Тимченко Т.Г. акомпаніатор Вільган Н.Є.

- фольклорний вокальний ансамбль „Перепілочка”, керівник Гладій Н.В.

- ансамбль вокального співу „Росинки” , керівник Гела Х.І., акомпаніатор Регіщук В.І.

- вокальний ансамбль «Вітамінки» керівник Ленишин О.М.

- вокальний ансамбль "Дзвіночки" керівник Гук Л.М.

хореографічний:

- народний театр танцю «Посмішка», художній керівник Луців І.В., педагог Шевіла Л.С, акомпаніатор Глушков В.В.

- ансамбль народного танцю “Барви”, керівник Савчук В. М., акопаніатор Кавун А. І.

- ансамбль бального танцю “Арс” , керівник  Кордюкевич В. А.

- гурток хореографії, керівник Тукало А.І.

інструмантальний:

- ансамбль баяністів “Акорд” , керівник Іщук Т. І.

- ансамбль гітаристів “Срібні струни”, керівник Дячина О.С.

- ансамбль скрипалів “Живі струни”, керівник Ленишин О. М.

- ансамбль сопілкарів “Дударик”, керівник Васевич І. С., акомпаніатор Жмінка С.В..

- гурток гри на фортепіано, керівник Охаб Є.І.

Формуванню єдиного колективу педагогів та учнів сприяє проведення масових заходів, театралізованих дійств, концертів, а саме: цикл театралізованих дійств «В країні Світлофорії», спортивно-мистецьке свято «Козацькі забави», різдвяно-новорічний цикл свят, великодні забави, звіти творчих колективів, випускні свята, день захисту дітей, день творчої дитини та інші.

Творчі колективи беруть участь в  конкурсах та фестивалях міського, обласного, всеукраїнського, міжнародного значення.

Вихованці відділу приймають активну участь у загально­міських та обласних культурно - мистецьких заходах, які проводяться управліннями освіти, культури, сім'ї та молоді і спорту міської ради та обласної державної адміністрації.