Відділ організаційно-масової роботи засобами туризму, краєзнавства, спорту і екскурсій дає дітям, учнівській та студентській молоді позашкільну освіту, спрямовану на здобуття знань, умінь й навичок за інтересами, забезпечує потреби особистості у творчій самореалізації та організації змістовного дозвілля, пропаганди здорового способу життя.

Завідувачка відділом Білоус Катерина Анатоліївна.

Методист вищої категорії Білоус Петро Михайлович.

У відділі працюють гуртки:

- «Спортивний туризм» - керівники Білоус П.М., Мороз Р.Я.

- «Пішохідний туризм» - керівник Білоус К.А.

- «Велосипедний туризм» - керівник Кубей Г.В.

- «Юний рятувальник» - керівник Цветинович Д.О.

- «Географи-краєзнавці», «Екологи - краєзнавці» - керівник Степась О.В.

Відділ організаційно-масової роботи працює над поглибленням змісту краєзнавчих, спортивних та військово-патріотичних заходів з учнівською молоддю. Підвищенням ефективності роботи гуртків, збільшенням кількості вихованців, залучених до занять у них, зростанням кількості та якості спортивних походів за участі учнівської та студентської молоді, у тому числі походів рідним краєм.

Методичні заходи, які проводяться відділом, спрямовані на підвищення ефективності та результативності навчально-виховної роботи в гуртках туристсько-спортивного , туристсько-краєзнавчого та військово-патріотичного напрямів.

Відділом організаційно-масової роботи постійно проводяться заходи, спрямовані на популяризацію та розвиток дитячо-юнацького туризму в місті, підвищення фахового рівня керівників туристських, краєзнавчих та військово-патріотичних гуртків міста. Традиційними стали семінари керівників туристських і краєзнавчих гуртків, керівників військово-патріотичного виховання.

Масові заходи:

1.  Традиційні змагання старшокласників з ТПТ.

2.  Змагання з орієнтування на місцевості «Золота осінь».

3.  Чемпіонат М.Тернополя серед школярів з вело туризму.

4. Чемпіонат м. Тернополя серед школярів з ТПТ в закритих приміщеннях.

5. Змагання юних рятувальників за програмою ВГДР «Школа безпеки».

6. Змагання школярів (6-8 кл.) з ТПТ.

Педагоги відділу прагнуть забрати дітей з вулиці, організувати їх дозвілля, навчити нести відповідальність за свої вчинки, долати перешкоди, виходити з критичних ситуацій, фізично загартовуватись та отримувати навички, які згодяться у самостійному житті.

Туризм - це відпочинок, спорт, пізнання, шлях до самореалізації молодого покоління. Таким є кредо роботи відділу.