Відділ організаційно-масової роботи засобами туризму, краєзнавства, спорту і екскурсій дає дітям, учнівській та студентській молоді позашкільну освіту, спрямовану на здобуття знань, умінь й навичок за інтересами, забезпечує потреби особистості у творчій самореалізації та організації змістовного дозвілля, пропаганди здорового способу життя.

Заввідділом - Білоус Катерина Анатоліївна.

Методист вищої категорії, відмінник освіти України - Білоус Петро Михайлович.

У відділі працюють гуртки за такими напрямками:

військово-патріотичний:

- "Сокіл-Джура"-  керівник Клапоущак І.Д.

туристсько-краєзнавчий:

- «Пішохідний туризм» - керівник Клапоущак І.Д.

- «Юні  туристи  краєзнавці"-керівник Романишин О.М.

фізкультурно-спортивний:

- «Юний рятувальник» - керівник Білоус К.А.

Відділ організаційно-масової роботи працює над поглибленням змісту краєзнавчих, спортивних та військово-патріотичних заходів з учнівською молоддю. Підвищенням ефективності роботи гуртків, збільшенням кількості вихованців, залучених до занять у них, зростанням кількості та якості спортивних походів за участі учнівської та студентської молоді, у тому числі походів рідним краєм.

Методичні заходи, які проводяться відділом, спрямовані на підвищення ефективності та результативності освітньої діяльності в гуртках туристсько-спортивного , туристсько-краєзнавчого та військово-патріотичного напрямів.

Відділом організаційно-масової роботи постійно проводяться заходи, спрямовані на популяризацію та розвиток дитячо-юнацького туризму в місті, підвищення фахового рівня керівників туристських, краєзнавчих та військово-патріотичних гуртків міста.

Туризм - це відпочинок, спорт, пізнання, шлях до самореалізації молодого покоління. Таким є кредо роботи відділу.